» » XIV Bieg Sylwestrowy w Grajewie

XIV Bieg Sylwestrowy w Grajewie

opublikowano Aktualności | 0

XIV BIEG SYLWESTROWY W GRAJEWIE.

    Tuż po świętach blisko 200osób w różnym wieku z Grajewa i okolic oraz z woj. mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego wzięło udział w XIV Koleżeńskim Biegu Sylwestrowym. W tym roku impreza odbyta pod honorowym patronatem Starosty Grajewskiego i Burmistrza Miasta była jedną z wielu imprez z okazji jubileuszu 35 lat działalności Klubu Sportowego Maratonka Grajewo.

    Uczestnicy rywalizowali w 13 biegach na dystansach od 200 m do 3 000 m. Ponadto odbył się bieg integracyjny z udziałem niemal wszystkich uczestników. Największą atrakcją była sztafeta 35 km na 35 lat Maratonki w której udział wzięło 19 ekip, które rywalizowały na dystansie 500 m na jednej zmianie, a finał nastąpił po przebiegnięciu przez wszystkich 35 kilometrów. Wszystkim bardzo się to podobało i jest pomysł, by co roku takie sztafety biegały w ramach imprezy.

   Dla najlepszych na mecie były upominki i słodkości, które wręczali: starosta – Waldemar Remfeld, burmistrz – Dariusz Latarowski i przewodnicząca Rady Miasta – Halina Muryjas – Rząsa. Wszystkie sztafety zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami. Ponadto tradycyjnie nagrodzono najlepsze stroje w których biegano w Biegu Głównym.

   Po biegu wszyscy spotkali się w gościnnym MOSiR -ze przy kawie i herbacie i była to świetna okazja do podsumowania minionego roku przez środowisko biegowe.

   Organizatorami XIV Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego: Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Stowarzyszenie Wiejski Zakątek, MOSiR Grajewo oraz współorganizatorzy: Miasto Grajewo, Gmina Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Komenda Powiatowa PSP w Grajewie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć: www.maratonka.pl

                                                                                                                                                   

WYNIKI:

Klasy 0 i młodsi: Julia Szymanowska i Dawid Krzyżanowski.

Klasy I – II: Laura Szulińska (SP Prostki) i Paweł Szrnecki (SP Białaszewo).

Klasy III – IV: Maja Ołdakowska (SP 2 Grajewo)i Bartek Maciorowski (SP Prostki).

Klasy V – VI: Nina Szulińska (SP Prostki) i Filip Ołdakowski (SP 2 Grajewo).

Klasy VII – VIII: Agnieszka Ciukszo (SP 4 Grajewo) i Kamil Gutowski (SP Prostki).

Bieg Główny:

Kobiety: 1. Natalia Pisanko, 2. Anna Fiedorczyk, 3. Olga Gudanowska (obie Maratonka Grajewo).

Mężczyźni:1. Andrzej Godlewski (Biegamy dla zdrowia Borawskie), 2. Paweł Grygo (Prefbet Śniadowo Grygo Team), 3. Krystian Kalinowski (AGR Podlasie Białystook).

Sztafety: 1. MTB Ełk – Prostki I, 2. Team Bochenków Białostockie Morsy Białystok, 3. MTB Ełk –