» » I Bieg Pamięci Powstania Warszawskiego

I Bieg Pamięci Powstania Warszawskiego

opublikowano Aktualności | 0

Mimo ulewnego deszczu w poniedziałkowy wieczór 1 sierpnia w Grajewie ponad pół setki zawodniczek i zawodników w różnym wieku wzięło udział w I Biegu Pamięci Powstania Warszawskiego. Rywalizowali oni na dystansie 1944 m na terenie klubu Hades, a trasa oznaczona była biało – czerwonymi zniczami. Był to koleżeński bieg w którym nie było zwycięzców i nie mierzono czasu. Liczył się tylko fakt upamiętnienia tego wydarzenia historycznego poprzez sportową aktywność.
Impreza miała niezwykłą oprawę. Były plansze z życiorysami osób związanych z Grajewem i okolicami, a biorącymi czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Przed startem minutą ciszy uczczono poległych z tego okresu, a startem była seria z karabinu. Na mecie uczestnicy otrzymali okolicznościowe buttony oraz certyfikaty potwierdzające udział w biegu. Po żołnierskiej grochówce wspólnie śpiewano powstańcze pieśni i odbył się quiz historyczny o Powstaniu.
Organizatorami tej ciekawej imprezy, która odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Grajewo byli: Grajewska Izba Historyczna Oddział Grajewskiego Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, ZS „Strzelec” JS 1011 Grajewo, Klub Sportowy Maratonka Grajewo przy współpracy Grupy Rekonstrukcyjnej 9 PSK i firmy Jarex.