» » Bieg sylwestrowy w Grajewie

Bieg sylwestrowy w Grajewie

opublikowano Aktualności | 0

BIEG SYLWESTROWY W GRAJEWIE

   W sobotę po Świętach Bożego Narodzenia przy jesiennej pogodzie w Parku Wolności w Grajewie odbył się XIII Koleżeński Bieg Sylwestrowy pod patronatem burmistrza miasta. Udział wzięło blisko sto biegaczek i biegaczy w różnym wieku z woj. podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 150 m do ok. 3000 m. Największą popularnością cieszył się bieg integracyjny w którym wzięli udział zaproszeni goście oraz rodzice i opiekunowie dzieci biorących udział w imprezie. Dla wszystkich była to dobra okazja do poruszania się po kilku dniach świątecznego leniuchowania i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

    Wśród honorowych starterów nie zabrakło posła na Sejm RP – Kazimierza Gwiazdowskiego, starosty Powiatu Grajewskiego – Waldemara Remfelda i przewodniczącej rady Miasta – Haliny Muryjas – Rząsy.

   Dla wszystkich na mecie były słodkie upominki i napoje. Dodatkowo tez wyróżniono Katarzynę Limberger i Izabelę Randzio za najciekawsze stroje, bo większość biegała w przebraniu. Po Biegu członkowie i sympatycy Klubu Sportowego Maratonka oraz uczestnicy spotkali się przy herbacie, kawie,bigosie i ciastach, by  niejako podsumować miniony dla Klubu rok.

    Organizatorami XIII Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego byli: Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Stowarzyszenie „Wiejski Zakątek”, a współorganizatorami: Miasto Grajewo, Gmina Grajewo, MOSiR Grajewo, KP PSP Grajewo i Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

                                                                                                                                          

WYNIKI:

Przedszkolacy i klasy „O”: Zosia Babul (SP 4 Grajewo) i Mikołaj Tarnacki,

 

Klasy I i II: Maja Ołdakowska (SP 2 Grajewo) i Dominik Mikucki (SP Mieczki),

 

Klasy III – IV: Zuzanna Cimoch (SP Wierzbowo) i Radosław Żukowski (SP 2 Grajewo),

 

Klasy V – VI: Natalia Krasińska i Filip Ołdakowski (oboje SP 2 Grajewo),

 

Klasy VI, VII i gimnazja: Paula Szarnecka i Piotr Szarnecki (oboje SP Danówek).,

 

Bieg Integracyjny: Klaudia Liniewska (Grajewo).

 

Bieg Główny

Kobiety; 1. Marta Borkowska (Weta Łomża), 2. Katarzyna Limberger (Serduszko Team Ełk), 3. Natalia Pisanko (Prefbet Śniadowo).

Mężczyźni: 1. Przemysław Dąbkowski (Dąbkowski Running Team), 2. Andrzej Godlewski (Biegam dla Zdrowia Borawskie), 3. Krystian Kalinowski (Podlasie Białystok).