» » Grajewo Game Festival

Grajewo Game Festival

opublikowano Aktualności | 0

12 marca 2016 roku w hali MOSiR w Grajewie odbyła się druga edycja Turnieju Gier Komputerowych „GRAJEWO GAME FESTIVAL” zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Grajewo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury oraz Klub Sportowy „Maratonka”.

Kilka minut po godzinie 9:00 oficjalnie otwarto II edycję GRAJEWO GAME FESTIVAL oraz przywitano wszystkich przybyłych odwiedzających. Po tej części swoje zmagania rozpoczęły dwie główne gry: Counter Strike: Global Offensive i FIFA16 rozgrywana na platformie PS4. W CS:GO o podium walczyło – 16 drużyn, natomiast w FIFA16 – 48 graczy.

Wydarzenie przebiegało bardzo sprawnie. Oprócz widowisk głównych gier, były dostępne dwie wystawy. Pierwsza z nich – Salonu Gier Wirtualnych „KRZYŚ”, która pozwalała pokazać czym jest wirtualna rzeczywistość. Do dyspozycji były 2 symulatory jazdy samochodem w okularach 3D Oculus Rift, 1 stanowisko do Wirtualnej Rzeczywistości w okularach 3D Oculus Rift, 1 stanowisko symulacji bojowej w okularach 3D Oculus Rift oraz 1 Replika samochodu wyścigowego F1. Chętnych spróbowania nowych technologii był ogromny.

Drugą wystawę przedstawił Salon „Optinex”, który umożliwił za pomocą gier komputerowych przenieść się w lata 90. XX wieku.

Jedną z atrakcji, która rozpoczęła się o godzinie 10:00 był Turniej HEARTHSTONE, gdzie do rywalizacji stanęło 17 uczestników.

Główną atrakcją były zapisy umożliwiające wygranie PS4 wraz z grą FIFA16, sponsorowaną przez Salon Gier Wirtualnych „KRZYŚ”. Oprócz tego odbywały się liczne konkursy dla widowni, w których można było wygrać nagrody rzeczowe oraz bony ufundowane przez Salon Gier Wirtualnych “Krzyś”, “Optinex”, Spółdzielczą 1 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie.

Około godziny 14:00 odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców Turnieju FIFA16, który to zwycięzcą okazał się Adrian Moniuszko z Białegostoku. Na drugiej pozycji znalazł się Michał Kudrawiec z Grajewa, natomiast na najniższym stopniu uplasował się Paweł Sypytkowski również z Grajewa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe. Oprócz pierwszych trzech miejsc, swoją nagrodę pocieszenia otrzymali gracze z miejsc 4-6 otrzymując Oficjalne piłki meczowe EURO2016!

WYNIKI TURNIEJU FIFA16:

I miejsce: Adrian Moniuszko

II miejsce: Michał Kudrawiec

III miejsce: Paweł Sypytkowski

Turniej Counter Strike: Global Offensive – główne widowisko trwał do późnych godzin nocnych, kończąc się około godziny 00:30. O wejście do wielkiego finału wałczyły drużyny Lucky Five wraz z 53N-23E. Drużynie Lucky Five zabrakło szczęścia i ostatecznie turniej zakończyli na 3 miejscu.

W finale spotkały się dwie drużyny z Białegostoku: ExpPlay vs 53N-23E. Na początku spotkania prowadzenie objęła drużyna 53N-23E, lecz w ostateczności ExpPlay doprowadził do remisu i nie pozwolił oderwać się od upragnionego zwycięstwa w Turnieju „GRAJEWO GAME FESTIVAL”!

Najlepszym graczem Turnieju został Mateusz „xokey” Korzeniecki z teamu ExpPlay!

WYNIKI TURNIEJU COUNTER STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE:

I miejsce: ExpPlay

II miejsce: 53N-23E

III miejsce: Lucky Five

Gratulujemy Wszystkim zwycięzcom na naszej II imprezie „GRAJEWO GAME FESTIVAL”!

Dziękujemy sponsorom wspierającym naszą imprezę oraz gościom przybyłym na „GRAJEWO GAME FRSTIVAL”.

Z poważaniem,

Młodzieżowa Rada Miasta Grajewo