» » “JEDYNKA” I “CZWÓRKA” NAJLEPSZE W MISTRZOSTWACH GRUPY ZACHODNIEJ

“JEDYNKA” I “CZWÓRKA” NAJLEPSZE W MISTRZOSTWACH GRUPY ZACHODNIEJ

opublikowano Aktualności | 0

W dniach 05-06 marca 2018 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie był organizatorem indywidualnych mistrzostwach województwa podlaskiego grupy zachodniej w tenisie stołowym w kategoriach:

Igrzyska Dzieci – szkoły podstawowe kl. VI i młodsi,

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy VII, II i III gimnazjum oraz

Licealiada.

Mistrzostwa były również eliminacjami do finałów, w których wystąpi po 8 zawodników z czterech grup województwa podlaskiego. /32 zawodników/

Bardzo duży sukces w tych zawodach odniosły grajewskie szkoły podstawowe  – Szkoła Podstawowa Nr 1, która w klasyfikacji drużynowej ID chłopców zajęła pierwsze miejsce (44 punkty) oraz Szkoła Podstawowa Nr 4, która uplasowała się na drugiej pozycji – 40 punktów, na 11  startujących szkół. Do punktacji drużynowej zaliczano punkty czterech uczniów. W końcowej klasyfikacji indywidualnej mistrzostw uczniowie tych szkół zajęli następujące miejsca:   Puhacewicz Maciej SP 4 – II miejsce,

Hautt Daniel SP 1 – III miejsce,

Dembiński Rafał  SP 1 – V miejsce,

Nowakowski Dawid SP 4 – VII miejsce

Są to awanse bezpośrednie  do finału.

Na pozycjach 9-10-11 znaleźli się:

Janiszewski Sebastian i Dądera Patryk z SP 1 oraz Piaszczyński Patryk z SP 4.

Ci zawodnicy  w przypadku wolnych miejsc będą mogli zagrać w turnieju finałowym. Awans do finału z miejsca IV wywalczył Dawid Chludziński. Wśród dziewcząt miejsca I-III zajęły Monika Krawczyńska – SP Klukowo, Martyna Gąsiewska i Zuzanna Połomska – SP 1 Kolno  i awans z miejsc IV – VII Kosińska Marta, Górska Eliza i Rogińska Julia – SP Nieciki.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej miejsce III  i awans wywalczył Adrian Krasiński a w punktacji drużynowej chłopców SP nr 4  34 punkty zajęła II miejsce oraz  Arkadiusz Muczyński SP Rajgród – miejsce IV i awans do finału   – oraz  Nagel Emilia  – I miejsce G. w Szczuczynie i Rogińska Klaudia – VII miejsce SP Nieciki wśród dziewcząt .W mistrzostwach Licealiady I miejsce wywalczyła Justyna Włóczko ZS Wojewodzin , II miejsce Klaudia Zabielska I LO Kolno oraz awans do finału Zuzanna Szymanowska I LO Kolno – VI miejsce i Kondratowicz Barbara – ZS Wojewodzin – miejsce VIII.

Finał indywidualnych mistrzostw w tenisie stołowym Igrzysk Dzieci rozegrany zostanie 21 marca 2018 r. w hali MOSiR w Grajewie .