» » Już niedługo Bieg Wilka

Już niedługo Bieg Wilka

opublikowano Aktualności | 0

 

 
W sobotę 13 maja br. po raz XIX odbędzie się w Grajewie Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Impreza ta wrosła się w życie nie tylko naszego miasta. I mimo, że mamy trochę czasu, to trwają już intensywne prace organizacyjne. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o przygotowanie trasy, zapewnienie odpowiednich środków finansowych od sponsorów, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom czy atrakcji dla kibiców. A sporo pracy mają działacze Klubu Sportowego Maratonka, bo to na nich spada najwięcej pracy w okresie przygotowania Biegu Wilka. Na czele Komitetu Organizacyjnego stoi Dariusz Latarowski – burmistrz Grajewa. Tradycyjnie Patronat Honorowy sprawuje Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński.
Przed kilku laty organizatorzy podjęli ważną decyzję dotyczącą biegów uczniów szkół podstawowych i każdy ciąg klasowy biega osobno. To sprawia, że powiększyła się liczba biegów i jest więcej zwycięzców. Nieco zmniejszono dystanse dla uczniów szkół gimnazjalnych i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, co znacznie podniosło frekwencję. W tegorocznym Biegu Głównym organizatorzy przygotowali dystans 10 000 m, co ma zwiększyć udział prawdziwych amatorów biegania z Grajewa i okolic. Dla nich przewidziano nagrody dla najlepszych z powiatu grajewskiego. Tu nagrody funduje Oddział Grajewo NSZZ Solidarność. Po raz kolejny będzie też marsz Nordic Walking. Tradycyjnie odbędzie się bieg integracyjny i otwarty dla wszystkich chętnych. Przed tym biegami odbędzie się pokaz rozgrzewki przygotowany przez trenerów. Ponadto Bieg Wilka od początku znajduje się w akcji promocji biegania „Polska Biega” prowadzonej przez Gazetę Wyborczą. W tym roku znajduje się też w cyklu Grand Prix Podlasia w biegach na 10 000 m. Wszystkie informacje regulaminowe znajdują się na stronie www.maratonka.pl Jak zwykle zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną na stronie www.elektronicznezapisy.pl link znajdzie się na stronie www.maratonka.pl.
Taka impreza wymaga wielu ludzi do społecznej pracy. Organizatorzy liczą na wsparcie wolontariuszy. Mogą się oni zgłaszać do pomocy. Pracy nikomu nie zabraknie. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 604 55-08-60 (wieczorem) lub pod adresem emailowym: wieje@wp.pl Można też wesprzeć Bieg Wilka finansowo przekazując wpłaty na konto: Bank Spółdzielczy w Szczuczynie Filia w Grajewie 43876810131310499720000010 z dopiskiem XIX Bieg Wilka. Warto też przekazać przedmioty, które można wykorzystać na nagrody. W zamian organizatorzy zapewniają promocję osób, firm i instytucji, a każda nawet niewielka wpłata pomoże w organizacji imprezy.
Organizatorzy już dziś przepraszają za utrudnienia dla mieszkańców osiedli i ulic na których odbywa się Bieg Wilka. Jednocześnie zapraszają wszystkich do kibicowania, bowiem emocji jak zwykle nie zabraknie.
Początek „Wilczego Biegania” 13 maja ok. godz. 9.oo na parkingu przed Urzędem Miasta.
WJ