» » Koleżeński Bieg Sylwestrowy w Grajewie

Koleżeński Bieg Sylwestrowy w Grajewie

opublikowano Aktualności | 0

   
Mimo wichury, ulewy oraz śnieżycy blisko 70 śmiałków z naszego regionu w różnym wieku wystartowało w XI Koleżeńskim Biegu Sylwestrowym w Parku Wolności w Grajewie, który odbywał się pod patronatem burmistrza miasta.
W kategorii dzieci i młodzieży organizatorzy ze względu na pogodę zdecydowali się, że wszyscy chętni pobiegli wspólnie na dystansie ok. 500 m. I praktycznie nie było zwycięzców, bo dla wszystkich przygotowano upominki i słodycze. Wygrali Ci, którzy pokonali fatalną aurę. Natomiast bieg dla kobiet i mężczyzn odbywał się nawet, momentami, przy pięknym słońcu, a uczestnicy mieli do pokonania ok. 3200 m. Niektórzy ze względu na koleżeński charakter imprezy schodzili wcześniej z trasy i nikt ich nie zdyskwalifikował. Do tego świąteczny charakter biegu podkreślały niezwykłe stroje większości jego uczestników. Tu również dla najlepszych przygotowano upominki oraz słodkie prezenciki dla wszystkich. A dodatkowo nagrodzono najlepsze przebrania.
Po biegu większość uczestników spotkała się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy herbacie, kawie i świątecznych ciastach, by podsumować miniony rok biegowy w Grajewie. Przy okazji zaplanowano kolejne imprezy w mieście i okolicy w następnym roku.
Organizatorzy XI Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego: Klub Sportowy Maratonka, Urząd Miasta Grajewo, Gmina Grajewo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kurejewka i Chojnówek „Wiejski Zakątek”.
WJ
Wyniki biegu seniorów:
Kobiety: 1. Katarzyna Limberger (Ełk), 2. Natalia Pisanko, 3. Ola Rawa (obie Grajewo).
Mężczyźni: 1. Damian Roszko (Podlasie Białystok), 2. Wojciech Augustynowicz (Juvenia Białystok), 3. Andrzej Godlewski (Bieganie dla zdrowia Borawskie).