» » Lekcje wychowania fizycznego na Pływalni Miejskiej

Lekcje wychowania fizycznego na Pływalni Miejskiej

opublikowano Aktualności | 0

 

Od 26 października na grajewskiej Pływalni Miejskiej uczniowie Zespołu Szkół Miejskich Nr 1, 2, oraz 3 w ramach szkolnych zajęć wychowania fizycznego uczestniczą w lekcjach nauki pływania. Pod nadzorem i opieką nauczycieli młodzież szkolna uczy się podstaw poruszania się w wodzie, natomiast uczniowie, którzy umieją pływać doskonalą swoje umiejętności pływackie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, średnio po 4-5 grup 20-30 osobowych.

“Absencji w ogóle nie ma, chyba, że spowodowana jakąś chorobą. Dzieci ubolewają nad tym, że zajęcia na basenie są tylko co trzeci tydzień, ale mamy trzy szkoły i wiadomo, że każda z nich korzysta z możliwości realizowania zajęć wychowania fizycznego na Pływalni Miejskiej, więc możliwości z natury są ograniczone” – powiedział nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Babul.

Pływanie to jeden z ważniejszych elementów w procesie wychowania fizycznego dzieci i młodzieży. Zajęcia na basenie to świetna gimnastyka, która rozwija wszystkie grupy mięśniowe. Jednocześnie zapobiega wadom postawy oraz ogólnie podnosi sprawność ruchową. Jest to także doskonały i zarazem przyjemny sposób zwalczania nadwagi. Pływanie kształtuje także cechy motoryczne takie jak szybkość, koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę.Wpływa również pozytywnie na psychikę młodego człowieka, gdyż wyrabia takie cechy osobowości jak systematyczność, dyscyplinę, samodzielność, odwagę i siłę woli.

Lekcje wychowania fizycznego na Pływalni Miejskiej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Jesteśmy zadowoleni że tego typu zajęcia odbywają się na naszej pływalni. Jest do doskonałe uzupełnienie programu nauczania dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia wpiszą się na stałe w kalendarz naszej pływalni. Zapraszamy inne szkoły do współpracy.

Ze sportowym pozdrowieniem dyrekcja MOSiR.