» » Moje Małe Mistrzostwa 2018

Moje Małe Mistrzostwa 2018

opublikowano Aktualności | 0

Ostatnim przystankiem będzie Grajewo, gdzie spotkamy się 8 września 2018 roku na Stadionie Miejskim!

 

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw”. Inauguracja cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym odbędzie się w najbliższą niedzielę w Ełku. W tym roku zasięg imprezy jest znacznie większy – w zawodach weźmie udział ok. 1350 osób. Akademia 2012 zorganizuje turnieje w ośmiu miastach, w tym m. in. w Warszawie i Olsztynie.

„Moje Małe Mistrzostwa” są sztandarowym projektem Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rekreacji „Akademia 2012”. Główną atrakcją każdej imprezy jest turniej piłki nożnej skierowany do ośmiolatków – dziewczynek i chłopców. Wydarzenie zyskało uznanie Ministra Sportu i Turystyki oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który objął cykl turniejów patronatem sportowym. W dotychczasowych czterech edycjach „Moich Małych Mistrzostw” podczas 19 turniejów wzięło udział niemal 2000 młodych piłkarzy. Rozegrano 540 spotkań, w których łącznie zdobyto ponad 6600 bramek.

Większy zasięg wydarzenia

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele Akademii 2012 zaprezentowali szczegóły dotyczące tegorocznej edycji „Moich Małych Mistrzostw”.

– „Moje Małe Mistrzostwa” na dobre wpisały się w kalendarz imprez sportowych w północno-wschodniej Polsce. W tym roku zorganizujemy aż 8 turniejów, a do grona naszych miast partnerskich dołączyły Olsztyn i Warszawa . Dzięki temu w tegorocznym cyklu weźmie udział ok. 1350 osób – powiedział Wojciech Kowalewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rekreacji „Akademia 2012”. Wsparcie podmiotów zewnętrznych „Moje Małe Mistrzostwa” cieszą się uznaniem nie tylko Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale także prywatnych firm. Wiele przedsiębiorstw wspiera organizację wydarzenia od kilku lat, a wśród nich prym wiedzie RESO Europa Service. Suwalska spółka z branży ubezpieczeniowej po raz czwarty została głównym sponsorem cyklu „Moich Małych Mistrzostw”.

– Moje Małe Mistrzostwa idealnie wpisują się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu RESO Europa Service. Turnieje mają bardzo pozytywny wydźwięk. W dotychczasowych edycjach padło niemal 7000 bramek, a każdy gol to radość na twarzy młodych adeptów piłki nożnej – powiedział Tomasz Szyszko, rzecznik prasowy RESO Europa Service.

Terminarz turniejów

Pierwszy turniej w ramach „Moich Małych Mistrzostw” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Ełku. W maju zostaną rozegrane dwa turnieje: 5 maja w Olecku oraz 27 maja w Warszawie. Czerwiec to najintensywniejszy okres, ponieważ w tym miesiącu odbędą się aż cztery turnieje: 3 czerwca w Wydminach, 9 czerwca w Suwałkach, 16 czerwca w Bakałarzewie oraz 23 czerwca w Olsztynie. Ostatnim przystankiem będzie Grajewo, gdzie spotkamy się 8 września.