» » Marek Krymski w czołówce seniorów tenisa stołowego

Marek Krymski w czołówce seniorów tenisa stołowego

opublikowano Aktualności | 0


Zawodnicy grajewskiej sekcji tenisa stołowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w miesiącu listopadzie uczestniczyli w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych do II Grand Prix Polski w kategorii kadetów, juniorów i seniorów.
14.11.2015 r. w Białymstoku Mateusz Marczykowski wywalczył miejsce na podium i był o krok od awansu do II Grand Prix Polski. W turnieju tym nie startował ze względu na kontuzję najlepszy grajewski kadet Krystian Maciorowski, oraz Justyna Włóczko, która w tym dniu reprezentowała swoją szkołę w gimnazjadzie powiatowej piłki siatkowej. Adrian Krasiński wywalczył 19 miejsce.
28.11.2015 r. w hali widowiskowo–sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie rozegrano II turniej kwalifikacyjny – II Grand Prix Województwa Podlaskiego juniorek i juniorów. Startujący w tym turnieju grajewscy zawodnicy po bardzo dobrych grach nie wywalczyli awansu do Grand Prix Polski, ale zaprezentowali bardzo dobrą grę techniczno-taktyczną. Miejsca, które wywalczyli :5 miejsce – Krzysztof Kurlenda, 7-8 miejsce – Justyna Włóczko, 13-16 m. Martyna Efir, 17-20 Chludziński Tomasz, Kozłowski Dawid, Marczykowski Mateusz, Krasiński Adrian.
29.11.2015 r. w Dobrzyniewie Dużym rozegrany został II Grand Prix Woj. Podlaskiego seniorek i seniorów, w którym wystąpili zawodnicy i zawodniczki z I ,II i III – ligowych klubów województwa podlaskiego. Wysoką klasę w tym turnieju zaprezentował najlepszy zawodnik II ligowej drużyny MLUKS MOSiR Grajewo – Marek Krymski, który wywalczył 5 miejsce – jest to najwyższa lokata zawodnika z Grajewa w tej kategorii wiekowej w historii tenisa stołowego mężczyzn. Na uwagę zasługuje fakt, że Marek pokonał dwóch pierwszoligowych zawodników z Białegostoku Jarosława Żołądkowskiego – KS GALAXY i Grzegorza Adamiaka również KS GALAXY. Miejsca pozostałych zawodników – Justyna Włóczko i Krzysztof Kurlenda 13-16 Marczykowski Mateusz i Krasiński Adrian 17-24. Miłym akcentem kończącym ten turniej seniorów było zwycięstwo w II Grand Prix Województwa Podlaskiego Seniorów i wywalczenie awansu do turnieju głównego II Grand Prix Polski przez wychowanka grajewskiego MOSiR Krzysztofa Włóczko, który gra obecnie w I Lidze Mężczyzn gr. Północnej – DJLIDACH Białystok i jest 5 zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.
W miesiącu listopadzie 2015 r. zawodniczki i zawodnicy sekcji tenisa stołowego MOSiR: Justyna Włóczko, Martyna Efir, Tomasz Chludziński, Dawid Kozłowski, Krystian Maciorowski, Kacper Krupiński i Rafał Zawistowski reprezentowali swoje szkoły – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie w drużynowym tenisie stołowym. Drużyny chłopców i dziewcząt tej szkoły dotarły do finałów wojewódzkiej gimnazjady i drużyna dziewcząt wyalczła brązowe medale a chłopcy wysokie 8 miejsce /chłopcy startowali w osłabionym składzie, bez kontuzjowanego Krystiana Maciorowskiego/.