» » Mistrzostwa województwa młodzików i juniorów w tenisie stołowym

Mistrzostwa województwa młodzików i juniorów w tenisie stołowym

opublikowano Aktualności | 0

Zawodnicy MOSiR Grajewo zdobyli osiem medali i dwa awanse na mistrzostwa Polski juniorów w tenisie stołowym podczas rozegranych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym w kategorii młodzików i juniorów za sezon 2017/2018. W Indywidualnych mistrzostwach młodzików startowało sześciu zawodników sekcji tenisa MOSiR Grajewo, a dla większości z nich był to pierwszy start w turnieju tej rangi. Najwyższe miejsce indywidualnie wywalczył Patryk Dondera – miejsce IX, a pozostali, czyli Chludziński Dawid, Puhacewicz Maciej, Dembiński Rafał, Hautt Daniel i Janiszewski Sebastian uplasowali się w przedziale 13-20 na 30 startujących. W mistrzostwach drużynowych grajewscy młodzicy dotarli do ćwierćfinałów i ostatecznie zajęli miejsce 5-8, a wystąpili w trzech drużynach MOSiR I (Chludziński, Puhacewicz), MOSiR II (Dondera, Dembiński) oraz MOSiR III (Hautt, Janiszewski).

Awanse do mistrzostw Polski w Krośnie  i brązowe medale wywalczyli juniorzy.

W turnieju eliminacyjnym do MPJ w Krośnie II miejsca awans wywalczyli: Justyna Włóczko i Mateusz Marczykowski.

Brązowe medale Mistrzostw Województwa Podlaskiego zdobyli:

– Krystian Maciorowski i Mateusz Marczykowski w mistrzostwach indywidualnych,

– Krystian Maciorowski i Mateusz Marczykowski w grze deblowej,

– Adrian Krasiński  MOSiR z Ryszewskim J. – KTS Wysokie Maz.,

– Justyna Włóczko i Krystian Maciorowski w grze mieszanej,

– Adrian Krasiński MOSiR z Wysmułek Izabelą AZS Łomża.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów drużyna MOSiR Grajewo w składzie: Maciorowski Krystian, Krasiński Adrian i Marczykowski Mateusz wywalczyła miejsce na podium zdobywając kolejny brązowy medal dla Grajewa