» » Nabór do sekcji zapaśniczej

Nabór do sekcji zapaśniczej

opublikowano Aktualności | 0

Nabór do sekcji zapaśniczej
Sekcja zapaśnicza MOSiR Grajewo serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane dzieci, dziewczynki i chłopców w wieku 9-14 lat chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Zapisy do sekcji zapaśniczej są przyjmowane przez cały rok szkolny, natomiast najlepszym momentem do rozpoczęcia treningów jest rozpoczęcie roku szkolnego. Program treningowy najmłodszej grupy będzie bazował na grach i zabawach z podstawowymi elementami technik zapaśniczych, elementami gimnastycznymi i ogólnorozwojowymi.
Zdaniem wielu specjalistów zapasy to doskonały trening ogólnorozwojowy dla całego ciała. Zapasy potrafią pomóc wytrenować siłę i spryt. Nauczą też dziecko umiejętności samoobrony, które mogą mu się przydać w codziennym życiu. Treningi zapaśnicze uczą także systematyczności, rywalizacji w duchu fair play i wytrwałości w dążeniu do celu. To także wspaniały sposób na rozwój ciała (muskulatura, postawa) z pewnością o wiele zdrowszy od treningów na siłowni. Człowiek uczy się wytrzymałości psychicznej, odporności na stres i dużej zdolności koncentracji. Wszystkie te umiejętności mogą się przydać w późniejszym życiu.

Grupy początkujące:
– pierwsza grupa chłopców w wieku 9 – 14 lat treningi odbywać się będą w Gimnazjum nr 3 ul. Konstytucji 3 Maja 23 we wtorki i czwartki w godz. 16.30 – 18.00.
– druga grupa dziewcząt i chłopców w wieku 9 – 14 lat w hali MOSiR ul. Strażacka 2 w środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.

Bliższe informacje pod numerem telefonu 602 645 860 oraz 511 995 231. W czasie zajęć panuje miła atmosfera, dodatkowo są one bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w treningach.

Więcej informacji o sekcji zapaśniczej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.