» » Podsumowanie – Sekcja zapasów  MOSiR Grajewo

Podsumowanie – Sekcja zapasów  MOSiR Grajewo

opublikowano Aktualności | 0

            Rok 2017 możemy zaliczyć do szczególnie udanych. Zawodnicy naszej sekcji zdobyli bardzo dużą liczbę medali. Swoją klasę potwierdzili bracia Szreder – Brajan i Dominik, zdobywając medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz w Pucharze Polski Kadetów. W grupie wiekowej młodzika najlepszy wynik osiągnął Seweryn Nowak zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików. Pozostali zawodnicy także odnosili sukcesy zdobywając medale w zawodach rangi międzywojewódzkiej i ogólnopolskiej. Nasi zawodnicy w 2017 roku zdobyli drużynowo pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego młodzików w stylu klasycznym w Białymstoku oraz Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w mini-zapasach, młodzików  i juniorów  w  zapasach – styl wolny w  klasyfikacji drużynowej chłopców w Szczuczynie. Dzięki dobrym startom naszych zawodników MOSiR Grajewo zajął 23 miejsce w rankingu Klubowego Mistrza Polski za 2017 rok w zapasach w stylu klasycznym na 99 klubów sklasyfikowanych w Polskim Związku Zapaśniczym. Trzeba też dodać, że wynik ten osiągnęli młodzi zawodnicy, a klasyfikacja obejmowała wszystkie grupy wiekowe od młodzika do seniora. Zawodnicy, którzy przyczynili się do tak dobrego wyniku naszej sekcji: Boć Szymon, Chojnowski Mateusz, Drzymkowski Igor, Jórski Oliwer, Klonowski Eryk, Konopka David, Kostrzewski Marek, Krzemiński Oliwer, Kuczyński Marek, Nitupski Dawid, Nowak Seweryn, Olszewski Krzysztof, Poniatowski Bartosz, Popowski Jakub, Randzio Damian, Szreder Brajan, Szreder Dominik, Świderski Patryk, Toczyłowski Gniewomir i Zawistowski Kacper. Członkami Kadry Narodowej Kadetów na 2018 rok są:  Brajan Szreder kat.45kg, Dominik Szreder kat.51kg, Dawid Nitupski kat.55kg. Obecnie młodzicy przygotowują  się do startu  w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego, kadeci do występu w Pucharze Polski, następnie czekają  ich starty w zawodach ogólnopolskich  i międzynarodowych.

Sekcja zapaśnicza MOSiR Grajewo cały czas prowadzi nabór dzieci chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu. Treningi zawodników początkujących odbywają się w dwóch grupach: Pierwsza grupa w Szkole Podstawowej nr 4 ul. Konstytucji 3 Maja 23 we wtorki i czwartki w godz. 16.30 – 18.00. Druga grupa w hali MOSiR ul. Strażacka 2 w poniedziałki i środy w godz.16.30 – 17.30.                                               

Bliższe informacje pod numerem telefonu 602 645 860 oraz 511 995 231. Zajęcia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w treningach. W okresie ferii zimowych w hali MOSiR w poniedziałek i środę w godzinach 12.00-14.00 prowadzone będą zajęcia Zapasy Dla Wszystkich.

 

Grzegorz Czyżewski

MOSiR Grajewo