» » Przegrana siatkarzy Mlekpol MOSiR Grajewo

Przegrana siatkarzy Mlekpol MOSiR Grajewo

opublikowano Aktualności | 0

100_9632

 

Przykrą niespodziankę dla swych kibiców sprawili w niedzielne popołudnie siatkarze trzecioligowego Mlekpolu MOSiR przegrywając u siebie po słabym meczu z UKS Mikolo Sokółka 1 : 3. To sprawia, że teraz muszą wygrywać wszystko, by marzyć o barażach o II ligę.
Pierwszy set zaczął się dobrze dla gości, którzy odskoczyli na kilka punktów i zagrywką oraz przyjęciem piłki sprawiali sporo kłopotów gospodarzom. Ci jednak mocno się zmobilizowali i wyrównali 16 : 16. Od tego momentu uzyskali przewagę i pierwszy set kończy się ich zwycięstwem. W drugim goście ponownie zaczęli dobrze, ale siatkarze Mlekpolu też walczyli o każdy punkt. I przez długi czas utrzymywał się remis. Dopiero w końcówce seta po kilku punktach z zagrywki Mateusza Tomaszewskiego uzyskali przewagę. Gospodarze jeszcze raz zaatakowali. Jednak nie byli w stanie odrobić strat i przegrali seta.
O trzecim secie powinni jak najszybciej zapomnieć. Goście punktowali, a gospodarze bezradnie patrzyli jak piłka spada na ich boisko. Zawodnikom z Sokółki wychodziło wszystko i szybko zakończyli tego seta. W tym momencie kibice liczyli na przebudzenie miejscowych. Jednak nic takiego nie nastąpiło, mimo prowadzenia 3 : 0 na początku czwartego seta. Przyjezdni szybko wyrównali i taki stan utrzymywała się do stanu 9 : 9. Jednak od tego momentu to właśnie sokólczanie narzucili swój styl gry i punktowali niemal z każdej piłki. I chyba już myśleli o wygranej i nieco odpuścili, a siatkarze Mlekpolu doskoczyli do wyniku 19 : 23 i wzbudzili nadzieje na kolejny set. Ale to było wszystko na co ich było stać w ten dzień i goście szybciutko zdobyli dwa punkty i wywalczyli trzeci ligowe zwycięstwo.
WJ

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – UKS MIKOLO SOKÓŁKA 1 : 3 (25:21, 21:25, 11:25, 19:25)

MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Sebastian Rafałowski, Mariusz Bielski, Radosław Szarnecki, Łukasz Piwko, Marcin Mołs, Mirosław Mieczkowski jako libero oraz Dawid Naruszewicz, Maciej Borawski, Daniel Ajdyn. Trener: Marek Adamkiewicz.
MIKOLO: Tomasz Chociej, Maciej Czajka, Patryk Piekarski, Mateusz Tomaszewski, Krzysztof Zaniewski, Radosław Lenkiewicz, Krystian Markowski jako libero oraz Rafał Czarnecki, Jędrzej Daszuta, Kamil Dziewiątkowski, Paweł Ignatowicz, Sebastian Wysocki. Trener: Maciej Czajka.
Sędziowali: I – sędzia Jacek Młynarczyk, II – sędzia Wiesław Waliszewski (obaj Białystok), sędzia sekretarz – Bogdan Sokół (Grajewo).