» » Rowerowy Rajd Wilka

Rowerowy Rajd Wilka

opublikowano Aktualności | 0


I Rowerowy Rajd Wilka odbył się przy Pływalni Miejskiej mieszczącej się na ul. Targowej 11 o godzinie 10:00. Na początku wystartowały przedszkola oraz szkoły podstawowe, które miały do pokonania ROWEROWY TOR SPRAWNIOŚCIOWY. Przeszkody, które przygotował Klub Sportowy „MARATONKA” Grajewo nie należały do łatwych. Duża ilość slalomów, przejazdów skutkowała często przewróceniem się pachołka. Sędzią Głównym Rajdu Wilka był p. Lech Żabiński, dla którego serdecznie dziękujemy za tak perfekcyjne sędziowanie zawodów. Wszystkie startujące dzieci otrzymały medale i słodycze za udział oraz obiecały, iż na następny Rajd Wilka na pewno przybędą na swoich jednośladach.

Na sam koniec rywalizacji zostały szkoły gimnazjalne i kategoria OPEN. W gimnazjach o tytuł najlepszego wałczyło 5 uczestników natomiast w kat. OPEN 13 osób.

Gimnazjaliści w swojej kategorii do pokonania mieli 5km (1 okrążenie), OPEN 10km (2 okrążenia). Rywalizacja była ogromnie zacięta, ponieważ o miejsce walczono do samego końca do mety. Uczestnicy określili trasę za bardzo wymagającą, a szczególnie piaszczystą górkę na strzelnicy. Najlepsi otrzymali medale, nagrody w postaci oficjalnej piłki EURO2016, maskotek oraz słodyczy.

Nagrody ufundowane zostały z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Organizatorem Rowerowego Rajdu Wilka była Młodzieżowa Rada Miasta Grajewo. Współorganizatorzy: KS „MARATONKA” Grajewo, Grajewskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie.

Dziękujemy za pomoc dla OSP Grajewo, Związkowi Strzeleckiemu „STRZELEC”, Urzędowi Miasta, wolontariuszom, Policji, p. Wójtowi Stanisławowi Szleterowi za udostępnienie ul. Topolowej oraz Władzom Miasta Grajewo za przybycie.

W tym miejscu zapraszamy za rok na II ROWEROWY „RAJD WILKA”.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

LUIZA WAWER
KONRAD KADYSZEWSKI
DAWID GLIŃSKI
KACPER KULIGOWSKI
ADAM LADZIŃSKI

KLASYFIKACJA KATEGORII OPEN:

ROBERT WAWER
PIOTR BORCHERT
ARKADIUSZ KADYSZEWSKI
ŁUCJA WAWER
RADOSŁAW MILEWSKI
DAWID CYBULSKI
TOMASZ CEBELIŃSKI
TOMASZ PONIATOWSKI
MACIEJ BEDNARKO
JOANNA WAWER
ROMAN BARSZCZEWSKI
ANNA BEDNARKO
ANNA LEBIEDZIŃSKA