» » Rywalizacja juniorów na OTK

Rywalizacja juniorów na OTK

opublikowano Aktualności | 0

Trzech juniorów grajewskiego MOSiR – Krystian Maciorowski , Adrian Krasiński i Mateusz Marczykowski z sekcji tenisa stołowego rywalizowało w dniach 23-24 lutego w Łomży w ogólnopolskim turnieju – 3 Grand Prix Polski Juniorów.

W turnieju eliminacyjnym, który rozgrywany był w dwóch etapach grupowo – pucharowych, grało 84 zawodników z polskich klubów tenisa stołowego. W większości byli to przedstawiciele szkół mistrzostwa sportowego i ośrodków sportowych, w tym 9 zawodników z województwa podlaskiego. Krystian Maciorowski w fazie grupowej wygrał dwa pojedynki po 3-1 z Rogala H. /OPTIMA Lublin/  i Maciągiem K. /SMS Włodawa /, dzięki czemu awansował do etapu  pucharowego. Tam wygrywając również dwa pojedynki po 3-1 z Bogaczem W. /KS  Bronowianka  Kraków/ i Skórko B. /JKTS Jastrzębie Zdrój /. Spośród startujących w turnieju eliminacyjnym zawodników z podlaskiego tylko Krystianowi udało się wywalczyć prawo gry w turnieju głównym 3 GP Polski. Mimo zaangażowania, sportowej postawy i dobrej gry nie udało się wyjść z grupy Mateuszowi Marczykowskiemu i Adrianowi Krasińskiemu. Start ten był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami województwa i Polski.

W dniach 05–06.03.2018 r. zawodnicy będą rywalizować w Grajewie, w hali MOSiR w półfinałach indywidualnych mistrzostw województwa w tenisie stołowym SZS.