» » W SOBOTĘ W GRAJEWIE WILCZE BIEGANIE Z ATRAKCJAMI

W SOBOTĘ W GRAJEWIE WILCZE BIEGANIE Z ATRAKCJAMI

opublikowano Aktualności | 0

W SOBOTĘ W GRAJEWIE WILCZE BIEGANIE Z ATRAKCJAMI

W sobotę 12 maja po raz XX w Grajewie odbędzie się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. W tym roku wszyscy chętni rywalizować będą w 24 biegach w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 200 m do 10 000 m. Ponadto tradycyjnie będzie bieg integracyjny, bieg otwarty dla wszystkich chętnych i Nordick Wolking na dystansie 3 500 m. Pierwsze starty ok. godz. 9.00 na ulicy Mickiewicza. Bieg Główny wystartuje ok. 12.05.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.00 w holu Urzędu Miasta. Tam przyjmowane będą zapisy do Biegu Głównego. Tuż obok bramki startowej będzie specjalny punkt informacyjny. W pozostałych biegach nie ma zapisów i wszyscy chętni w poszczególnych kategoriach zgłaszają się na linię startu bez zbędnych formalności. Na mecie na wszystkich czekają okolicznościowe medale, a najlepsi otrzymają dodatkowo biegowe upominki. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali też słodycze i napoje. Ponadto tuż obok startu czynny będzie bezpłatny placyk zabaw.

W tym roku organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników i kibiców. Od rana żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej prezentować będą wojskowy sprzęt, odbędzie się pokaz musztry paradnej oraz wydawana będzie bezpłatnie grochówka. Oddział Internistyczno – Kardiologiczny Szpitala Ogólnego prowadzić będzie nieodpłatnie pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar poziomu glukozy, cholesterolu, wykonania i interpretacji EKG, pomiarów antropometrycznych. Będzie też można uzyskać bezpłatną poradę kardiologa, diabetologa, nefrologa, gastroenterologa, oraz poradę sportowo – lekarską. Czynne będą stoiska gastronomiczne i handlowe, malowanie twarzy, występy Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie.

Na liście zgłoszeń sporo chętnych gości zza granicy z Rosji, Litwy, Białorusi.

Pierwszy raz uczniowie grajewskich szkół stworzą Strefę Kibica.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do sobotniego Wilczego Biegania. Szczegóły regulaminowe na stronie www.maratonka.pl

                                                                                                                                         WJ