» » Starty zawodników z Grajewa w Międzynarodowych Turniejach Zapaśniczych

Starty zawodników z Grajewa w Międzynarodowych Turniejach Zapaśniczych

opublikowano Aktualności | 0

W dniach 10-11 czerwca w Polsce odbyły się dwa Turnieje Międzynarodowe w zapasach w stylu klasycznym, w których uczestniczyli grajewscy zapaśnicy. W Olsztynie odbył się XLV Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w kategorii wiekowej młodzika. W zawodach wzięło udział 15 ekip, w tym zawodnicy z Białorusi, Litwy i Rosji. Nasza drużyna uplasowała się tuż za podium zajmując IV miejsce.
III m. Szymon Boć, XI m. Gniewomir Toczyłowski
Nasz obecnie najbardziej utytułowany zawodnik Dominik Szreder wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. W zawodach wystąpili najlepsi zawodnicy z Polski oraz reprezentanci Białorusi, Niemiec, Norwegii i Holandii. Dominik w kategorii wagowej 42kg zajął V miejsce. Pierwszą walkę nasz zawodnik przegrał w wyrównanym pojedynku 6:6 z aktualnym wicemistrzem Polski z Wałbrzycha. W drugiej pokonał pewnie przez przewagę techniczną reprezentanta Norwegii. W walce o brązowy medal przegrał na łopatki w ostatnich sekundach walki mimo prowadzenia na punkty 6:1 z zawodnikiem z Radomia, którego w ostatnich swoich zawodach położył na łopatki. Cieszą bardzo dobre walki Dominika. Zabrakło trochę szczęścia. Mimo przegranych walk jest na dobrej drodze, by w przyszłości reprezentować nasze miasto w imprezach najwyższej rangi w kraju i zagranicą.