» » Sześć punktów w trzech meczach trampkarzy MOSiR

Sześć punktów w trzech meczach trampkarzy MOSiR

opublikowano Aktualności | 0

Następne trzy ligowe spotkania rozegrali trampkarze MOSIR WARMII Grajewo. W każdym z tych meczów drużyna prezentowała różny poziom gry, co tylko dowodzi, że czeka Nas jeszcze dużo pracy i nauki aby ustabilizować swoją formę. Wyższa temperatura za oknem to „powód” do przerwy w treningach stąd też pojawiły się ubytki w Naszej kadrze, ale biorąc pod uwagę ostatnie zwycięstwa nie odbiły się one aż tak mocno na drużynie i dalej możemy dzielnie rywalizować z najlepszymi drużynami województwa w roczniku 2003 i młodszym.

Pierwsze z wyżej wymienionych spotkań zakończyło się porażką 4:1 z Jagiellonią. W tym meczu byliśmy tłem dla gości z Białegostoku. Nie potrafiliśmy ustrzec się błędów w defensywie oraz sami stworzyliśmy przeciwnikom okazję na strzelenie bramek w postaci dwóch rzutów karnych.
W ofensywie brakowało Nam argumentów, a jedyna bramka dla Nas padła po ładnym strzale z rzutu wolnego Jakuba Drozdowskiego. Drużyna Jagiellonii  choć składająca się z chłopców urodzonych w roczniku 2004, szykowana jest już pod rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów w przyszłym sezonie. Stąd też w jej kadrze jest już ponad 10 zawodników, spoza Białegostoku, a nawet spoza województwa podlaskiego. Dlatego też trudno jest rywalizować z takimi drużynami chłopakom z Grajewa i okolic, ale na pewno nie szukamy w tym usprawiedliwienia i deklarujemy, że w ostatnim Naszym spotkaniu z Jagiellonią 26 maja zdobędziemy 3 punkty!

Następny mecz to odmieniona drużyna i pewne domowe zwycięstwo 3:0 nad ŁKS Łomża. Tutaj to my byliśmy zdecydowanie stroną dominującą, która nie dopuszczała przeciwnika pod swoją bramkę i tworzyła wiele ofensywnych akcji. Widać było, że wyciągnęliśmy wnioski z porażki sprzed tygodnia, bardzo chcemy dobrze się zaprezentować i wygrać przed własną publicznością. Bramkami w tym meczu podzieliło się Nasze ofensywne trio czyli Kacper Niebrzydowski, Jakub Drozdowski i Igor Duchnowski.

W ostatnim meczu rozegranym w Białymstoku 29 kwietnia pokonaliśmy 3:2 MOSP 2004 Białystok. Wynik może świadczyć o wyrównanej rywalizacji ale tak nie było. Utrzymywaliśmy prowadzenie przez całe spotkanie i tylko brak skuteczności oraz błędy w defensywie Naszych zawodników pozwoliły przeciwnikom uwierzyć, że są w stanie odebrać Nam zasłużone 3 punkty. Tak się jednak nie stało i po dość nerwowej końcówce mimo wszystko pewnie wygraliśmy.  Z jednej strony należy ganić chłopaków za brak skuteczności, z drugiej zaś po tych trzech zdobytych ręce same składały się do oklasków.  Pierwsza to piękna bramka w samo „okienko” Jakuba Drozdowskiego z około 25 metrów z rzutu wolnego. Druga bardzo ładna zespołowa akcja, asysta Filipa Chmielewskiego i wykończenie skutecznego w tym sezonie Kuby. Trzecia zaś to popis indywidualnych umiejętności Igora Duchnowskiego, który chyba pozazdrościł koledze z drużyny, ograł 4 zawodników i z około 20 metrów również trafił w samo „okienko” bramki. Oba trafienia śmiało mogłoby rywalizować o miano „gola kolejki” i to nie tylko na poziomie rozgrywek trampkarzy.

Skład drużyny MOSIR WARMIA Grajewo w ostatnich dwóch spotkaniach:

Dariusz Bieńkowski, Dawid Piaszczyński- Bartosz Kaczyński, Arkadiusz Mazurek, Patryk Wiśniewski, Kacper Śleszyński, Dominik Kukliński, Szymon Niedźwiedzki, Paweł Gwiazdowski, Maciej Zyskowski, Jakub Drozdowski, Patryk Lenkiewicz, Filip Chmielewski, Oliwer Barycki, Igor Duchnowski, Norbert Sienkiewicz, Kacper Niebrzydowski.

 

Zdjęciaz wygranego meczu 3:0 z ŁKS-em Łomża.

Kamil Randzio