» » Uwaga – ważna informacja

Uwaga – ważna informacja

opublikowano Aktualności | 0

Informacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie w sprawie pracy Pływalni miejskiej zgodnie z nowymi wytycznymi.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności NIE DOTYCZY basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej.

Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.  Niestety ograniczenie obowiązuje dla klientów indywidualnych.

Wstęp na Pływalnię miejską od poniedziałku do piątku (7:00-22:00), sobota ( 10.00- 14.00) będą miały tylko grupy pływackie działające w ramach klubów i szkółek, zajęcia zorganizowane fitness, UTW oraz uczniowie w ramach lekcji i realizujące projekt „ Umiem pływać”. Oznacza to zamknięcie pływalni dla klienta indywidualnego.

Zakaz, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października 2020  r. obowiązuje także prowadzenie działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje m.in. działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych).