» » Wrześniowe starty zapaśników MOSiR Grajewo

Wrześniowe starty zapaśników MOSiR Grajewo

opublikowano Aktualności | 0

Po wakacyjnej przerwie grajewscy zapaśnicy zaliczyli kilka startów w imprezach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Pierwszym poważnym startem był udział młodzików w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Bielawie w dniach 02-04.09.2016. Miejsca naszych zawodników: Bartosz Poniatowski III miejsce 35kg, Brajan Szreder III miejsce 38kg, Marek Kuczyński VII miejsce 47kg, Dawid Nitupski I miejsce 53kg, Szymon Boć III miejsce 59kg i Gniewomir Toczyłowski V miejsce 59kg.
W dniach 16-17.09.2016 w Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w którym wzięli udział zawodnicy z Węgier, Litwy, Łotwy oraz reprezentanci polskich klubów. Startowało w nim czterech naszych najbardziej utytułowanych zapaśników i wszyscy uplasowali się na podium. Brajan Szreder w kategorii wagowej 38kg i Dominik Szreder w kategorii wagowej 42kg wywalczyli srebrne medale, natomiast Dawid Nitupski kat. 53kg i Szymon Boć kat. 59kg zdobyli brązowe medale.
W Warszawie w dniu 17.09.2016 odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików. Indywidualnie medale zdobyli: Kacper Zawistowski srebrny w kat. wagowej 32kg, brązowe wywalczyli Bartosz Poniatowski i Mateusz Chojnowski w kategorii wagowej 35kg oraz Damian Randzio w kategorii wagowej 38kg.
W sobotę 24.09.2016r odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu D w zapasach styl klasyczny w Radomiu. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasi zapaśnicy w tych zawodach wywalczyli trzy medale, a w klasyfikacji drużynowej MOSiR Grajewo zajął trzecie miejsce.