» » XVIII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w Grajewie 7 maja 2016 r.

XVIII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w Grajewie 7 maja 2016 r.

opublikowano Aktualności | 0


Dnia 7 maja 2016 roku na trasie ulicznej (Mickiewicza – Strażacka – 11 Listopada – Wierzbowa – Parkowa – ks. Popiełuszki – Mickiewicza) posiadającej atest Polskiego Związku lekkiej Atletyki odbył się XVIII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Przy pięknej pogodzie udział wzięło około 1250 uczestników z Polski, Litwy, i Rosji, którzy rywalizowali w 22 biegach na dystansach od 200 m do 10 000 m. W Biegu Głównym wystartowało 138 zawodników w tym 36 kobiet. Impreza odbyła się w ramach Grand Prix Podlasia 10 km. Była też jedną z imprez obchodów 70 – lecia powstania Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.
Organizatorami byli: Urząd Miasta Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grajewie, Miejski Dom Kultury w Grajewie, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych w Grajewie, Jednostka Strzelecka 1011 ZS „Strzelec” OSW, Jednostka OSP, NSZZ Solidarność Oddział Grajewo, OHP Środowiskowy Hufiec Pracy, Młodzieżowa Rada Miasta.
Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Pracami Komitetu Organizacyjnego kierował burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski. Koordynatorem Biegu Wilka był Wiesław Jerulank.
Sponsor Główny: Bank PKO BP SA O. Grajewo, Lokatorsko Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grajewie.
Sponsorzy: Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku,, PFLEIDERER SA GRAJEWO, PSS SPOŁEM, EKO DOM Szymany, Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, Lokatorsko Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, SASS Karola Sobolewskiego, NSZZ Solidarność O. Grajewo, Janusz Bagiński Ogrodnictwo, Tomasz Dudziński – radny Rady Powiatu Grajewskiego, UNIROL Doroty Kulikowskiej, PASBET Pawła Sierzputowskiego, GEOTRANS Grzegorza Cebelińskiego, UTT Bogdan Karwowski, Zarząd Oddziału Grajewo NSZZ Solidarność, Spółdzielcza 1 Restauracja i Bowling, Pływalnia Miejska, Poseł Adam Andruszkiewicz.
Patronat medialny Gazeta Współczesna.
XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka odbędzie się 13 maja 2017 roku na dystansach od 200 do 10 000 m.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc, wyrozumiałość i wsparcie oraz zapraszają do dalszej współpracy przy organizowaniu imprez biegowych w Grajewie.
Wyniki i galeria zdjęć www.maratonka.pl
Opracował Wiesław Jerulank

WYNIKI.
Szkoły Podstawowe:
Klasy O 200 m
Dziewczęta: 1. Dominika Pachucka, 2. Ijana Szelążek (obie PM 2 Grajewo), 3. Angelika Chlebus (PM 1 Grajewo),
Chłopcy: 1. Paweł Aleksiejew, 2. Dominik Okulewicz (obaj PM 2 Grajewo), 3. Olivier Cegielski (PM 4 Grajewo).
Klasy I 500 m
Dziewczęta: 1. Diana Turowska (SP 4 Grajewo), 2. Emilia Błońska, 3. Ola Filipkowska (obie SP 2 Grajewo).
Chłopcy: 1. Nikodem Gadomski, 2. Olaf Koprowski, 3. Eryk Szelążek (wszyscy SP 4 Grajewo).
Klasy II 500 m
Dziewczęta: 1. Klaudia Piaszczyńska (SP Rydzewo), 2. Julia Zalewska (SP Ruda), 3. Oliwia Podbielska (SP Wierzbowo),
Chłopcy: 1. Damian Krutul (SP 4 Grajewo), 2. Tomasz Wencek, 3. Igor Bęś (obaj SP 2 Grajewo),
Klasy III 500 m
Dziewczęta: 1. Aleksandra Ziemkiewicz (SP Radziłów), 2. Magda Zagórska (SP 4 Grajewo), 3. Kinga Noruk (SP Rajgród),
Chłopcy: 1. Emil Jagielski (SP 4 Grajewo), 2. Paweł Małolepszy, 3. Dawid Okulewicz (obaj SP 2 Grajewo),
Klasy IV 800 m
Dziewczęta: 1. Kamila Adamczuk (SP 2 Grajewo), 2. Weronika Niedźwiecka (SP 4 Grajewo), 3. Wiktoria Jurska (SP 2 Grajewo),
Chłopcy: 1. Ivo Januszkiewicz, 2. Emil Obara (obaj SP Gołdap), 3. Piotr Romanowski (SP 2 Grajewo),
Klasy V 800 m
Dziewczęta: 1. Patrycja Mróz (SP Rajgród), 2. Daria Kołomyjska (SP 1 Grajewo), 3. Natalia Bochenko (SP Jaświły),
Chłopcy: 1. Staś Tomczak (SP 2 Grajewo), 2. Michał Zieliński (SP Słucz), 3. Filip Gajko (SP 2 Grajewo),
Klasy VI 800 m
Dziewczęta: 1. Ela Milewska (SP Trzcianne), 2. Julia Zarzecka (SP 4 Grajewo), 3. Karolina Ostrowska (SP 1 Grajewo),
Chłopcy: 1. Fabricio Dominici (SP 2 Grajewo), 2. Kacper Taudul (SP Gołdap), 3. Jakub Kwieciński (SP Białaszewo),
Gimnazja 800 m
Dziewczęta: 1. Kinga Karwowska (PG 1 Grajewo), 2. Weronika Dziatkowska (PG Gołdap), 3. Anna Leszczyńska (PG Trzcianne),
Chłopcy: 1. Mateusz Bałdyga (PG Wiśniewo Ełckie), 2. Patryk Czupis (PG 1 Grajewo), 3. Bartosz Bester (PG Gołdap).
Szkoły ponadgimnazjalne
Dziewczęta 800 m: 1. Dorota Fadrowska (ZS nr 2 Grajewo), 2. Barbara Kondratowicz (ZS Wojewodzin), 3. Marta Krasińska (ZS nr 2 Grajewo),
Chłopcy 1600 m: 1. Filip Czerwiński (Sztabin), 2. Konrad Poreda (Gołdap), 3. Patryk Danowski (ZS Niećkowo).
Bieg integracyjny:
1.Mariusz Kozłowski (Wąsosz), 2. Anna Popowska (Grajewo), 3. Krystian Myśliński (Wąsosz).
Bieg otwarty 800 m
1.Adam Wilczewski, 2. Karol Miedziński, 3. Dominik Fabricio (wszyscy Grajewo).
BIEG GŁÓWNY 10 000 m
Kobiety: 1. Anna Gosk 41;36 (Podlasie Białystok), 2. Sylwia Bondara 43;11(Jacekbiega Running Team Warszawa), 3. Renata Połubok 45;14 (Ełk),
Mężczyźni: 1. Andrzej Leończuk 32;59 (Podlasie Białystok), 2. Petras Pranckunas 35;33 (Litwa), 3. Przemysław Dąbkowski 35;48 (Prefbet Śniadowo).

Powiat Grajewski
Kobiety: 1. Magda Rogowska (ZS nr 2 Grajewo), 2. Beata Nieradko (Grajewo), 3. Olga Żabińska ( Maratonka Grajewo),
Mężczyźni: 1. Karol Krzyżanowski , 2. Krzysztof Drężek, 3. Adam Nieradko (wszyscy Maratonka Grajewo).