» » Zapasy w hali MOSiR

Zapasy w hali MOSiR

opublikowano Aktualności | 0


W niedzielę 18 września, hala sportowo-widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie wypełniła się dziećmi i młodzieżą, która wzięła udział w Zajęciach Sportowo – Rekreacyjnych z elementami dyscypliny sportowej zapasy. Oficjalnie imprezę rozpoczął pełniący obowiązki dyrektora MOSiR Pan Dariusz Brzózka. Ceremonia otwarcia była też doskonałym momentem, by uhonorować osoby , które od dłuższego czasu wspierają sekcję zapasów w Grajewie. Trenerzy Grzegorz Czyżewski i Konrad Paszkowski otrzymali statuetki z podziękowaniem za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju sekcji zapaśniczej. Zaproszeni goście, Janusz Boć i Piotr Olszewski otrzymali puchary z podziękowaniem za długoletni wkład w rozwój i promocję naszej sekcji.
W programie imprezy znalazł się pokaz treningu zapaśniczego, rywalizacja w formie wyścigów indywidualnych, sprawdziany siły, mocy  i wytrzymałości oraz różne formy zabaw z mocowaniem. Wysoka frekwencja na zajęciach świadczy o rozwoju sekcji w naszym mieście. Cieszy fakt, iż mimo wielu pokus świata zewnętrznego, młodzi ludzie garną się do sportu
Rozgrzewkę oraz pokaz zapaśniczy poprowadzili bracia Alan i Oskar Czyżewscy, medaliści zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Bracia Czyżewscy są mieszkańcy naszego miasta, a obecnie studentami Politechniki Poznańskiej, gdzie reprezentują Klub Sportowy Sobieski Poznań. Przyjechali na jeden dzień z Poznania aby swoim doświadczeniem i metodami szkolenia, przeniesionymi z nowego klubu, pomagać w promocji sekcji zapaśniczej w Grajewie. Pokaz rzutów jaki zaprezentowali podczas pokazu wywołał brawa wśród młodych uczestnikach imprezy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a rodzice siedzący na trybunach mogli obserwować swoje pociechy podczas wykonywania różnych ćwiczeń akrobatycznych , gier, zabaw oraz walk zapaśniczych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał członek zarządu Podlaskiego Związku Zapaśniczego Pan Janusz Boć oraz Pan Piotr Olszewski wiceprezes MLUKS MOSiR Grajewo.