» » Zapasy MOSiR Grajewo – kwiecień 2015

Zapasy MOSiR Grajewo – kwiecień 2015

opublikowano Aktualności | 0

Kostrzyn

W dniach 10 – 12 kwietnia 2015r. w Kostrzynie n/Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach styl klasyczny. W silnie obsadzonym turnieju,oprócz najlepszych polskich sportowców startowały ekipy zagraniczne z Białorusi, Czech, Norwegii i Niemiec. Oskar Czyżewski w kategorii 84kg zajął 10 miejsce natomiast Filip Cudny w tej samej kategorii zajął 18 miejsce. Walki stały na bardzo dobrym i wysokim poziomie sportowym. Oskar mimo dobrej postawy i zaciętych pojedynków wygrał dwie walki z zawodnikami z Warszawy i Kartuz,doznał dwóch porażek z reprezentantami Białorusi. Filip stoczył dwa pojedynki z zawodnikiem z Białorusi i Warszawy doznając dwóch porażek po zaciętych pojedynkach.

Chełm

W dniach 17 – 18 kwietnia br. w Chełmie rozegrano Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych Młodzików w stylu klasycznym. Z zawodników MOSiR Grajewo najlepiej wypadł Dominik Szreder (35 kg) który był o krok od medalu zajmując  5 miejsce. Wyniki pozostałych zawodników:  Brajan Szreder (35 kg) – 8miejsce, Bartosz Danilewski(38 kg) – 10miejsce, Dawid Nitupski (42 kg) – 7miejsce, Adam Obrycki (47 kg) – 15miejsce, Gniewomir Toczyłowski (47 kg) – 26miejsce, Szymon Boć (53 kg) – 17miejsce, Patryk Świderski (59 kg) – 14miejsce.

Zgierz

W dniach 24-26 kwietnia br. w Zgierzu odbyły się  Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w trzech stylach jednocześnie: zapasach kobiet, zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym.

Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród kibiców. W niedziele finałowe walki transmitowane były na żywo w TVP SPORT.  Oskar Czyżewski reprezentant  sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo dzięki dobrej postawie i zaciętych pojedynkach (wygrał dwie walki) przegrał walkę o brązowy medal ostatecznie zajmując bardzo dobre 5 miejsce, co w tak młodym wieku jest wielkim sukcesem.