Sekcja żeńska
 

 

Trener: Paweł Obrycki
Paweł Obrycki – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Studia podyplomowe Menadżer Sportu. Nauczyciel wychowana fizycznego oraz wychowawca. Dziewięcioletni staż pracy w prowadzeniu piłki siatkowej dziewcząt. Osiągnięcia: II miejsce w turnieju międzynarodowym szkół ponadgimnazjalnych w Sejnach, VII miejsce w I lidze województwa podlaskiego szkół ponadgimnazjalnych. Dobra współpraca z pobliskimi klubami: „Tartak” Płociczno, Salos Ełk, Mikro Ełk, oraz z klubami z Łomży.
 

Sekcja męska

trener – Mirosław Mieczkowski

treningi odbywają się dwa razy w tygodniu

(wtorek 19:00 – 20:30, czwartek 17:30 – 19:00)

2010 – udział w Turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Kadetów w Międzyrzecu Podlaskim (Damian Ladziński – najlepszy atakujący)
2011 – trzecie miejsce w powiatowej lidze LZS

Na  zajęciach treningowych kładzie się nacisk na nauczanie i doskonalenie elementów techniki gry, czyli umiejętność jak najdoskonalszego operowania piłką, indywidualnej taktyki oraz rozwój motoryczny każdego siatkarza. Program zajęć obejmuje przede wszystkim kontynuację wszechstronnego usprawnienia ćwiczących. W zakresie wszechstronnej sprawności kształtują się zdolności motoryczne, w szczególności szybkość i zwinność (wyścigi z różnych pozycji startowych, tory przeszkód) oraz gibkość. Kształtowanie elementów ukierunkowanej sprawności obejmuje naukę padów, rzutów, przewrotów, przemieszczania się krokiem skrzyżnym i biegowym. Nauka elementów techniki obejmuje między innymi: różne formy ataku, blok pojedynczy i podwójny, zagrywkę szybującą i z wyskoku, przyjęcie zagrywki, wystawienie ze środka, z prawego skrzydła i z pola gry, wystawienie oburącz górne w wyskoku itp. Elementy taktyki zespołowej obejmują: asekurację środkiem obrony, asekurację odpowiednim skrzydłem obrony, rozegranie ataku w systemie wystawiającego z linii ataku i linii obrony, działanie atakujących i blokujących w swoich strefach, blok pojedynczy i podwójny, atakowanie środkiem (przed i za wystawiającym).
Zajęcia siatkarskie uzupełniane są grami o odmiennym charakterze, jak np. piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka. Wszyscy ćwiczący z dużym zaangażowaniem pracują na treningach, doskonaląc głównie indywidualne a także  zespołowe umiejętności techniczne i taktyczne, aby umieć atakować, wystawiać, zagrywać i bronić, bo taki jest model współczesnego siatkarza.